Szczegółowe wymagania dotyczące ujednoliconego systemu stron Biuletynu Informacji Publicznej, zakres i tryb przekazywania ministrowi właściwemu ds. informatyzacji przez organy władzy publicznej oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne, a także związki zawodowe i ich organizacje oraz partie polityczne, informacji niezbędnych do zamieszczenia raz wymagania dotyczące zabezpieczania treści informacji publicznych udostępnianych w Biuletynie Informacji Publicznej określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198).
Serwis Biuletynu Informacji Publicznej składa się z następujących elementów:
1. Nagłówek
2. Menu poziome
3. Wyszukiwarka na stronie głównej Biuletynu Informacji Publicznej
4. Menu pionowe

Nagłówek, (graficzna aranżacja)
Po lewej stronie interaktywne logo BIP z linkiem do strony www.bip.gov.pl, po prawej stronie logo oraz interaktywna nazwa Muzeum Niepodległości, która prowadzi do strony głównej Muzeum

Menu poziome, (stałe części serwisu)
1. Rejestr zmian (informacja o wprowadzonych zmianach ogólnych w serwisie)
2. Statystyka (informacja ogólna odwiedzin serwisu i poszczególnych podstron)
3. Pomoc (informacja o stałych częściach serwisu)

Wyszukiwarka
BIP wyposażony jest wyszukiwarkę informacji pozwalającą w szybki sposób dotrzeć do żądanych treści. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk szukaj, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć odnośnik o danej nazwie.

Menu pionowe
Publikowane informacje zgromadzone są w menu po lewej stronie. Menu jest podzielone na działy, które tematycznie informują o aktualnych sprawach Muzeum. Działy menu prowadzą bezpośrednio do treści podstrony biuletynu.

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami