Hejt i dyskryminacja to problemy, z którymi coraz częściej mierzą się uczniowie w polskich szkołach. Nad tematem pochylili się radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Przez ostatnie miesiące realizowali oni na terenie Mazowsza projekt edukacyjny (nie)WYKLUCZENI. Gala finałowa projektu odbyła się w piątek 26 kwietnia 2024 roku w Muzeum Niepodległości.

Komisję Inkluzywności, która dąży do stworzenia bardziej inkluzywnego środowiska edukacyjnego, gdzie każdy uczeń ma równe szanse, znając pojęcia wykluczenia czy godności, tworzy obecnie 10 radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Pierwsza edycja projektu (nie)WYKLUCZENI została zorganizowana pod koniec ubiegłego roku, w tym roku akcja jest kontynuowana w mazowieckich szkołach, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, którym może zostać przekazana ta cenna wiedza. W drugiej edycji uczestniczyło ponad 1300 osób z 12 szkół. W spotkania z młodzieżą zaangażowani byli wszyscy członkowie Komisji Inkluzywności. Uczestnicy tych wydarzeń odebrali podczas gali finałowej dyplomy oraz certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

Zwieńczeniem projektu było wydanie specjalnej broszury, w której zawarto najważniejsze rzeczy, przekazywane przez radnych podczas zajęć w szkołach.

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami