W dniu 19 marca o godzinie 10, w Kawiarence w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w ramach Salonu Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego. Tym razem tematem był świat prasy, a główną bohaterką spotkania była Pani Ewa Kielek-Ciemniewska, redaktor naczelna Warszawskiego Magazynu Ilustrowanego “Stolica”. Rozmowę poprowadzili Dominika Zyśk oraz Piotr Maroński, pracownicy Biblioteki Naukowej Muzeum Niepodległości.

Nie zabrakło także honorowego gościa, Dyrektora Muzeum Niepodległości, dr Tadeusza Skoczka, który swoimi spostrzeżeniami wzbogacił dyskusję. Tematem przewodnim była historia tego niezwykłego periodyku, od momentu jego wznowienia w 2006 roku, poprzez owocną współpracę Muzeum Niepodległości z redakcją “Stolicy”, po wspólne projekty i plany na przyszłość.

Pani Ewa Kielek-Ciemniewska dzieliła się z uczestnikami spotkania fascynującymi anegdotami z życia redaktora naczelnego i procesu wydawniczego. Dyskutowano również o roli prasy w formowaniu życia kulturalnego i naukowego, oraz o wyzwaniach stojących przed wydawcami w dzisiejszych czasach.

Dodatkowym elementem spotkania było zaprezentowanie archiwalnych numerów “Stolicy” zgromadzonych w Bibliotece Naukowej Muzeum Niepodległości. W szczególności, artykuły ukazujące różne aspekty działalności Muzeum oraz opowieści o historii budynków, w których mieszczą się jego oddziały, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nagranie z tego wyjątkowego spotkania będzie niedługo dostępne na kanale YouTube Muzeum Niepodległości, by dotrzeć do szerszej grupy odbiorców zainteresowanych tematem spotkania.

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami