W ramach akcji Lato w mieście Muzeum Niepodległości w Warszawie, przygotowało trzy propozycję zajęć dla dzieci i młodzieży pod hasłem Odkrywcy historii.

Na spotkaniu Był sobie Orzeł dzieci poznają  ciekawe i niekiedy zaskakujące przemiany wizerunków herbowych z orłem białym, które dokumentowały związki pomiędzy rodami panującymi w Polsce i w innych państwach europejskich. Podczas warsztatów będą miały okazję zastanowić się, dlaczego herb danej rodziny posiada taki, a nie inny wizerunek. Dla urozmaicenia zajęć przygotowaliśmy dla dzieci zestawy zadań edukacyjnych.

Podczas zajęć Mazurek Dabrowskiego ,,hit” nieśmiertelny poznamy okoliczności powstania najbardziej rozpoznawalnej pieśni patriotycznej, która w 1927 roku stała się hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej. Wspomniane w utworze osoby i wydarzenia staną się punktem wyjścia do rozmowy o ważnych datach z historii naszego kraju. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak postrzegano go kiedyś i co znaczy dla nas dziś.

Powstańcze historie to tytuł najnowszego spotkania  przygotowanego przez pracowników Działu Edukacji i Promocji MN. Będzie to okazja do poznania  niezwykłej historii  Polaków walczących o niepodległość w XIX i XX w. Zajęcia Powstańcze historie dostępne będą w wersji plenerowej (miejski spacer historyczny) oraz stacjonarnej, zależnie od warunków pogodowych.

Na spotkania odbywające się w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów w dniach od  01 lipca do 31  sierpnia br. zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.muzeum-niepodleglosci.pl.

Michał Rybak

kustosz w Dziale Edukacji Muzeum Niepodległości

tel. (22) 8279643, e-mail: [email protected][email protected]

 

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami