Serdecznie zapraszamy na 27. Festiwal Nauki w Warszawie w dniach 15-29 września 2023 r.


„Nauka to podróż w przyszłość” to hasło 27. edycji Festiwalu Nauki w Warszawie, odwołujące się do działalności patrona tegorocznego FN Pawła Edmunda Strzeleckiego (1797-1873), podróżnika, geografa, geologa, badacza i odkrywcy.
Festiwal Nauki to wydarzenie, które co roku gromadzi osoby zainteresowane aktualnymi problemami badawczymi, metodami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Tematyka festiwalowych spotkań dotyczy nauk ścisłych, przyrodniczych, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych, a także nauk o kulturze i sztuce. Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich chętnych bez względu na wykształcenie i wiek. Spotkania mają formę debat, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych, wizyt w laboratoriach, wystaw, wycieczek, konkursów i gier edukacyjnych. Specjalnie dla dzieci organizowane są atrakcyjne zajęcia, dlatego na Festiwal Nauki można wybrać się całą rodziną. Festiwal proponuje również lekcje dla grup szkolnych wszystkich poziomów nauczania.
Wydarzenia mające miejsce podczas festiwalu organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne, upowszechniające kulturę oraz towarzystwa naukowe. W tym roku pragniemy ponownie stworzyć atmosferę naukowego święta. Jesteśmy przekonani, że udział w Festiwalu Nauki pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także pozwoli dowiedzieć się, na jakie pytania nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi.

W tym roku wydarzenia w Muzeum Niepodległości i w jego oddziałach prezentują się następująco:

Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów
16.09 (sobota), godz. 19.00. Sala multimedialna: Wieczór z archeologią.
20.09 (środa), godz. 19.00. Sala multimedialna: Wieczór ze Starzyńskim.
28.09 (czwartek), godz. 10.00: Orzeł Biały jako symbol Polski – zajęcia edukacyjne.

Muzeum Więzienia Pawiak
27.09 (środa), godz. 10.00: Gdyby się stało ze mną coś złego, to nie płacz – prelekcja.

Mauzoleum Walki i Męczeństwa
26.09 (wtorek), godz. 9.00: Bądźcie spokojni, nic ode mnie nie wyjdzie – prelekcja.

Szczegółowy program Festiwalu, a także dane partnerów i organizatorów, można znaleźć na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami